Najvzácnejší kvet pod Tatrami (Ondrej Miškovič)

Najvzácnejší kvet pod Tatrami (Ondrej Miškovič)
31. júla 2018 Juraj Jezerčák

Každý z nás pozná knihu Malý princ, kde hlavný predstaviteľ, je ochotný za svoju ružu položiť aj život, lebo mu je vzácnou. Spišská Belá má čo ponúknuť a o čosi krajšou ju vďaka kvetinám robí aj firma JJ – FLORDEKOR pod vedením pána Juraja Jezerčáka.

Na úvod, si dovolím byť trošku osobný. Pred pár rokmi som spolu s veriacimi sa rozhodol vystavať kríž pred Gréckokatolíckym chrámom v našom meste a vďaka tomu, som sa aj s Jurajom spoznal bližšie. Pamätám si náš prvý rozhovor, keď som mu povedal, že chcem len niečo jednoduché okolo kríža a on okom odborníka povedal: „Tak tu by som dal tuje, tu bratislavský štrk, tu to tu hento..“ No hej, ale vtedy s nulovým rozpočtom som mu povedal, že asi toľko do toho nemôžem investovať, no on sa len usmial, že on za to peniaze nechce a bude sa tešiť, až kríž bude spolu s okrasnou záhradkou stáť. Pre mňa to bolo malým zázrakom a keď pôjdete najbližšie okolo, pozrite sa na jeho dielo, síce v našom meste už niet miesta, kde by sa Jurajova práca nezapísala.

Ponúkam Vám kompletné znenie rozhovoru s Jurajom Jezerčákom:

1. Odkedy sa vo Vás berie cit ku záhradníctvu a okrasným drevinám?
Odpoveď už čoskoro …

2. Ako vznikol Flordekor?
Odpoveď už čoskoro …

3. Mnoho výtvorov tvojich rúk je v našom meste, máš na nejaké z týchto diel nejakú peknú spomienku?
Odpoveď už čoskoro …

4. Tento rozhovor má názov „Ten najvzácnejší kvet pod Tatrami“, nechceme týmto nejako burcovať zlodejov, ale môžete nám povedať, aký najvzácnejší kvet sa nachádza vo Vašej záhrade?
Odpoveď už čoskoro …

5. Ak by niekto chcel začať sa trošku viac venovať svojej záhrade, tak aký postup by ste mu radili pri tvorbe svojej vysnívanej záhrady?
Odpoveď už čoskoro …

6. Záhradné centrum ponúka aj možnosti fotenia, či už mladomanželov alebo rodín, aké sú podmienky ak by sa niekto chcel prísť odfotiť?
Odpoveď už čoskoro …

7. Aký je Váš vzťah k mestu Spišská Belá, prípadne aké aktivity by ste v ňom privítal?
Odpoveď už čoskoro …

Za rozhovor ďakuje a mnoho ďalších úspešných projektov a spokojných zákazníkov praje
Ondrej Miškovič. ( www.ondrejmiskovic.sk / miskovicon@gmail.com)

Zavolajte nám
Zobraziť mapu